img
iconНазад

Що потрібно знати батькам дитини, яка хворіє: 5 рекомендацій психолога

1. Рідним важливо переживати період хвороби разом
З раннього віку в дитини формується потреба в соціальних зв’язках, а окремого значення набуває зв’язок із рідними. Маленьким дітям вкрай важлива присутність батьків поруч, головним чином — мами. Порушення такого емоційного зв’язку може травмувати дитину і сприяти формуванню неправильних життєвих принципів. Не менш важливу роль присутність батьків (особливо, у важкий період хвороби) відіграє і для дітей старшого віку, які вже хоч і бачать різницю між батьками і навколишнім світом, все ж потребують безумовної любові, тепла й підтримки, яку можуть надати лише рідні люди.

2. Пам’ятайте, що дитячі травми накладають відбиток на доросле життя
Через відсутність підтримки в дитячому віці у дитини можуть сформуватися неправильні життєві установки, що накладуть відбиток на її подальше сприйняття себе, оточуючих і світу в цілому. Дитячі травми характерні тим, що дитяча психіка приймає певне рішення діяти так, а не інакше, на основі чого формується стратегія поведінки, згідно з якою людина продовжує жити в майбутньому. Залежно від особливостей віку дитини, завдання батьків — мінімізувати спричинені стресом травми.

3. Демонстрація підтримки дуже важлива
Підтримка батьків сприяє формуванню розуміння того, що світ, у якому живе дитина, безпечний. Відтак, важлива не лише їхня фізична присутність, а й близький емоційний зв’язок, що встановлюється, зокрема, за допомогою тактильного контакту. Перебуваючи поруч із дитиною під час хвороби, важливо розмовляти з нею, комунікуючи правильні установки — промовляти вголос фрази про те, що її люблять, що вона обов’язково одужає, що вона сильна.

4. До дітей різного віку потрібен особливий підхід

 

5. Не давайте дитині замикатися в собі