img
iconНазад

Казкотерапія — дієвий спосіб допомоги хворій дитині

Діти захоплюються казками настільки, що порівнюють себе з головними героями сюжетів, мріють потрапити у вигаданий світ. Таку любов до казок можна перетворити на суцільний метод виховання — казкотерапію, що особливо ефективно можна використати під час лікування. Коли дитина знесилена та переживає стрес, на допомогу приходять історії про улюблених героїв і приклади подолання подібних перешкод: діти мають багатшу уяву, а тому підсвідомо мислять яскравими картинками та образами

Цей інструмент є дієвим, адже допомагає подолати стрес завдяки спілкуванню, іграм, навчанню, творчості. Пам’ятайте, що, потрапивши в лікарню, дитина переживає високий рівень стресу: чужі лікарняні стіни, незнайомі лікарі та медсестри, а рідні у цей час не завжди поруч.

Як застосувати казкотерапію?
Казкотерапія — це формування історії, що базується на конкретній дитині. Вигадайте казковий сюжет для своєї дитини, інтегрувавши його в той світ, яким вона живе зараз, при цьому історія обов’язково закінчиться щасливо. Будьте уважними до особливостей дитини, життя і тієї ситуації, у якій вона потребує зцілення та корекції. Щоб створити казку, яка транслюватиме переживання вашої дитини, достатньо поспостерігати за тим, які казки, мультфільми їй подобаються їй найбільше, які іграшки вона обирає.

Улюблена іграшка — це великий ресурс енергії для малюка, а на час перебування у лікарні навіть єдиний друг.

У казці перенесіть емоції та переживання дитини на казкового чи іграшкового героя, покажіть, як він долає подібні труднощі. Історія про героя, який допоміг, врятував, зцілив когось, буде асоціюватися з відчуттям великої вдячності, сили та любові.

Не зупиняйтеся на цьому — запропонуйте дитині приєднатися до продовження сюжету, або ж намалювати ілюстрації, зобразити історію у форматі коміксу, де обов’язково буде щасливий кінець.