img
iconНазад

Що таке Сімейна кімната і для чого вона потрібна родинам у лікарнях

Згідно з дослідженнями, кожна 2-а дитина відчуває стрес у лікарнях, пов’язаний із відсутністю батьків поруч, а 27% батьків мають посттравматичний синдром (ПТСР) після перебування дитини на стаціонарному лікуванні, внаслідок переживання важких стресових подій. У майбутньому подібний стан дитини може призвести до так званого синдрому госпіталізму – цілого ряду психологічно-соматичних розладів у дитини, пов’язаних із тривалим перебуванням у лікувальному закладі далеко від рідних і домівки, що може спричинити уповільнення розвитку малюка, коліки та екзему у немовлят та інші розлади.

Саме тому Фундація Дім Рональда МакДональда облаштовує Сімейні кімнати у найбільших дитячих медичних закладах країни. Зручні й комфортні, такі, що нагадують власну домівку і допомагають максимально відволіктися від сумних думок і повірити у власні сили – такими мають бути місця для родин у лікарнях. У Сімейних кімнатах Рональда МакДональда родини мають змогу відпочити, поїсти, задовольнити базові гігієнічні потреби, приділити час спілкуванню та грі з дитиною. Користування кімнатами для батьків — безкоштовне.

  • Перша Сімейна кімната Рональда Макдональда почала діяти з 2 листопада 2017 року в Львівській обласній дитячій клінічній лікарні «ОХМАТДИТ». Поява такої Кімнати була знаковою для української медицини і стала вагомим кроком у втіленні принципів сімейно орієнтованої медицини в українських дитячих лікарнях.
  • Найбільша Сімейна кімната в Україні з площею 180 кв. м. відкрита в Сумській обласній дитячій лікарні. Тут облаштовані чотири окремі спальні кімнати з окремими санвузлами, де родини можуть залишатись на ніч і навіть жити тижнями під час стаціонарного лікування дітей. Окрім цього в кімнаті є ігрова кімната, велика кухня та вітальня, пральна машина. Для комфорту усіх відвідувачів кімната повністю інклюзивна.
  • Сімейна кімната у Національному ОХМАТДИТі в Києві облаштована у відділенні неонатології, де за рік близько 2000 пацієнтів проходять стаціонарне лікування. Тут батьки і родичі хворих дітей можуть якомога частіше бути поруч з дитиною, попити каву, розігріти обід. Також передбачені окремі місця, де мамочки можуть комфортно зцідити молоко для своїх немовлят, аби зберегти грудне вигодовування.
  • Кімната у Харківській обласній дитячій клінічній лікарні має все необхідне для повноцінного відпочинку – кухня з побутовою технікою, пральна та сушильна машина, великий диван, крісло та телевізор, душ, санвузол, Wi-Fi та камери зберігання. Знаходячись у відділенні пульмонології кімната завжди радо вітає батьків маленьких пацієнтів з усієї України.
  • Сімейна кімната у Вінницькій дитячій лікарні облаштована у відділенні черепно-лицьової хірургії, поруч з операційним блоком. Тут перебувають пацієнти з найважчими діагнозами в лікарні. Але дружня атмосфера домашнього тепла та затишку, а також усі зручності дають змогу родинам відчувати турботу та проводити разом час з дітьми.

 

Наразі Фундація має близько 20 запитів від дитячих лікарень на облаштування таких Сімейних кімнат для родин хворих дітей. Долучитися до побудови нових кімнат і підтримки наявних просто, зробивши внесок на сайті https://rmhc.org.ua.